Vahel kui tuju ei ole, ei pane pooli asju tähele. Siis ei maitse ükski asi, tahad mingit kindlat üksikut maitset või lihtsalt ülitäis kõhtu, mis laseks kogu saadaoleval energial koguneda makku ja muudele seedimisorganite orkestrile, et aju mõtlev korpus keerakaks end poolunne. See on siis kui oled mingile mõttele või emotsioonile keskendunud ja füüsiline maailm on pisut välja lülitatud... loogiline. 
Kui kogu söök oleks tablett või ühtlane hall veniv pläust (isegi kui toitev ja vitamiinirikas), siis mina küll ei lepi.

Tabletiga võidab söögi valmistamisele ja söömisele kuluva aja, aga kelle eesmärk on lõigata oma elust välja üks kõige mitmetahulisemaid võimalikke meelelisi seiklusi ja seejuures naudinguid!?! Mille nimel me sel juhul aega säästame? Et teenida rohkem raha ja otsida kuidagi teistmoodi neid kogemusi? Milleks :) 

Soovin, et mul oleks olemas kõik vajalik suvaliseks järgmiseks söögikorraks nii, et saaksin oma meelelisele ajule pakkuda kõiki maitseid, mida ta soovida oskab täna.. lihtne valem asju. 5 põhimaitset +2 boonust aluseks võttes on mul nüüd mõte hoida varu neist kõigis segmentides nii, et oleks võimalik ikkagi ka kombineerida ja mängida ning õppida toidus-joogis tähele panema ning sisse tooma puuduvad maitsed. Kõige enam arvatakse meid vajavat magusat ja soolast, pisut vähem haput ja mõrudat, terav on pigem maitse aksent ja kompliment. Toidud on jaotatud  edasi selle järgi, mis on meie kehale füüsiliselt tajutav põhimaitse. 
 1. MAGUS rahustab närve, ehitab kudesid, - seda annavad näiteks: 
  Magusad küpsed puuviljad
  Teraviljad, riis 
  Tärkliserikas köögivili (nt kartul)
  Suhkrurikas köögivili (nt punane peet)
  Piim
  Või
  (Naturaalsed) suhkrud, datlid
  Seesam

 2. SOOLANE toob toidu maitse paremini esile, niisutab kudesid, stimuleerib seedimist. Soolased on:
  Merevetikad ja meretaimed
  Erinevad naturaalsed soolad

 3. HAPUKUS oma olemuselt puhastab organismi, suurendab mineraalide imendumist. Arusaadavalt käivad need omadused aga pigem toorete aiasaaduste ning kindlasti ei käi veini ning juustu kohta :) , aga teatavat maitsenüanssi võib arvestada.
  Hapud puuviljad, tsitruselised, rohelised viinamarjad
  Enamus marjadest
  Jogurt, juust
  Fermenteeritud toidud
  Tomat
  Vein

 4. MÕRU teeb kergema olemise, detox. 
  Enamus salatitest ja maitsetaimedest, ertiti tumedalehelised rohelised salatid, ürdid
  paksoi
  kurkum
  lambalääts
  võilill
  spinat
  kohv

 5. TERAV 

  stimuleerib ainevahetust ning elujõudu. Tehniliselt on siiski tegemist ajule valuaistinguga, mitte maitsega nagu eelmise nelja puhul.

  Tšillid, piprad
  Küüslauk
  Värske ingver
  Sinep
  Redis
  Paprika (küll vähesemal määral, kuid sisaldab)
  Mitmed vürtsid

 6. UMAMI-na maailmale tuntud ehk „maitsev“ – sisaldab sageli proteiine, ka taimseid. Need toiduained võivad esindada ka põhimaitseid, kuid sageli tunneme, et just mõni neist on puudu, et oleks see TÕELINE rahulolu. Ehk et aitab pigem õnne suurendada nt:
  Küpsed tomatid
  spargel
  juust
  liha

 7. Kootav ehk kokkutõmbav on taaskord pigem tunne suus (täpsemalt kurgulaes ja keelel) kui maitse. Seda tekitavad teinegi kord :
  Läätsed ja herned
  Toored puu- ja köögiviljad
  Mõningad ürdid ka

  Mis nüüd edasi saab (o: 


  Toit võiks sisaldada neist esimest viite alati ja muuhulgas võimalusel ka kahte viimast. Maitsete osas.


  Kõige lihtsam tundub, et on teha sushit või miskit karrit.